Grzegorz Tworek

Przywileje systemowe w Windows. Jak pozornie niewinne ustawienia prowadzą do przejęcia uprawnień administratora

Tworek - prelegent FoWS

IMIĘ: Grzegorz

NAZWISKO: Tworek

SPECJALIZACJA: cyberbezpieczeństwo

Prelekcja: Przywileje systemowe w Windows. Jak pozornie niewinne ustawienia prowadzą do przejęcia uprawnień administratora

DATA I GODZINA: 16.04.21 (Piątek) GODZ. 10:00

Biografia

Grzegorz Tworek – specjalista IT w drugim pokoleniu. Od wielu lat aktywnie promuje idee związane z bezpieczeństwem informatyki, zwłaszcza w powiązaniu z systemami Microsoft. Autor artykułów i książek na temat security, prelegent i ekspert na wszelkich konferencjach, od studenckich po BlackHat. W czasie ponad 20-letniej kariery zawodowej zarządzał czterema zbudowanymi od podstaw zespołami ekspertów IT Security, napisał dziesiątki narzędzi, znajdował bugi w kodzie systemów Windows, jednych hackerów wsadzał do więzienia, a innych z niego wyciągał. Kilkanaście razy nagradzany przez Microsoft tytułem Most Valuable Professional.

Abstrakt, czyli dlaczego warto

Niezależnie od uprawnień na różnych obiektach, np. pliki czy gałęzie rejestru, system Windows zwraca również uwagę na uprawnienia dotyczące pewnych ogólnosystemowych działań, takich jak zmiana czasu systemowego czy czytanie nieużywanych obszarów z dysku. I choć część tych uprawnień jest zupełnie niewinna, to nierozważne przyznanie niektórych z nich sprawi, że przejęcie kontroli nad systemem będzie wyłącznie kwestią czasu.

Dołącz do wydarzenia lub podaj swój e-mail

Przypomnimy Ci o Konferencji